Nowa organizacja ruchu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamesznicy jest już gotowa.

Zmiana organizacji ruchu o której pisaliśmy w zeszłym tygodniu została już zakończona. Poniżej prezentujemy zdjęcia zakończonych już i odebranych przez pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Żywcu robót polegających na wykonaniu oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Widok od strony drogi powiatowej nr 1450 S (ul. Koniakowska). Środek placu zabezpieczony na użytek pieszych korzystających z przystanku, z miejscem umożliwiającym umieszczenie w przyszłości wiaty przystankowej.

Widok od strony szkoły – droga do przystanku i przejścia dla pieszych zabezpieczona słupkami blokującymi.

Nowe przejście dla pieszych. Od strony pojazdów nadjeżdżających od Milówki ciąg pieszy zabezpieczony barierami betonowymi.

Nowy wjazd na ul. Szkolną i łącznik ul. Janoska. Przystanek zabezpieczony barierami betonowymi.

Nowy wjazd na ul. Szkolną i łącznik ul. Janoska. Przypominamy wszystkim kierującym, że w strefie zamieszkania  pieszy może się poruszać swobodnie po całej drodze i ma pierwszeństwo przed pojazdami, a dozwolona prędkość to 20 km/h! Dzieci w wieku do lat 7 mogą w strefie korzystać z drogi bez opieki osób starszych. Ponadto w tym przypadku w strefie pierwszeństwo na skrzyżowaniach wynika z zasady prawej ręki.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany zwiększą bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola nr 1 i mieszkańców okolicznych domów.

 [mk_title_box color=”#393836″ highlight_color=”#000000″ highlight_opacity=”0.3″ size=”18″ line_height=”34″ font_weight=”inherit” margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”center”]Dla przypomnienia: tak wyglądała organizacja ruchu przed wprowadzoną zmianą: [/mk_title_box]

Kamesznica 2016

[vc_row][vc_column width=”1/3″]

[/vc_column][vc_column width=”1/3″]

[/vc_column][vc_column width=”1/3″]

[/vc_column][/vc_row]

Skip to content